O nas

Produkowane w mojej rodzinnej manufakturze buciki (a obecnie - od stycznia 2023 buciki produkowane są w firmie mojego przyjacjela)  dla dzieci "Gucio" powstały nie tylko z miłości do najmłodszych, ale też z konieczności życiowej. Prototyp powstał dość spontanicznie jako skórzane pantofelki dla moich własnych (wtedy jeszcze małych) dzieci, potem dla dzieci naszych przyjaciół, a później dla dzieci ich znajomych i taki był początek mojej firmy. Nie przypuszczałem wtedy, że ten mój domowy projekt stanie się moim drugim zawodem i że będę mógł połączyć w przyszłości pracę codzienną z tym co bardzo lubię.

 

W mojej codziennej produkcji nie ma miejsca na jakiekolwiek kompromisy jakościowe czy materiałowe. Projekt przez ponad dwadzieścia lat ciągle ewoluuje, a każdy bucik jest tak indywidualny,  jak indywidualne jest każde dziecko.

 

Co jest w obuwiu Gucio tak wyjątkowego, że dzieci chcą w nich chodzić? Czy to przypadek (tu nieskromnie się pochwalę), że w moich bucikach chodziły dzieci gwiazd Hollywood, jak mała Apple, córeczka Gwyneth Paltrow i Chrisa Martina, dzieci  Angeliny Jolie i Brada Pitta oraz córeczka włoskiego piosenkarza Al Bano. W  Polsce przysłano nam gazetę, gdzie Hubert Urbański z żoną jest na spacerze ze swoją córeczką właśnie w "Guciach". 

 

Zaprojektowane przeze mnie skórzane buciki posiadają kilka unikalnych cech, które wyróżniają je na tle innego obuwia.
-Samousztywniający się tylnik, który dopasowuje się do różnych szerokości pięt dzieci

-Przedni, pionowy szew, którego zadaniem jest ochrona paluszków dziecka podczas raczkowania
-Nacięcie w języczku cholewki- by sznurowadła utrzymywały języczek cholewki niedopuszczając do jego podwinięcia

-Buciki są bardzo lekkie, mają elastyczny spód i cholewkę. 

 

Wprowadziliśmy również wersję Gucio z Systemem Osiowego Zginania Spodu nazwaną ERGONO SYSTEM. To opatentowane rozwiązanie konstrukcji spodu, które pomaga prawidłowo ustawiać kąt stępu i skorygować wady chodu takie jak stawianie stópek do wewnątrz. Jest to szczególnie ważne dla dzieci rozpoczynających naukę chodzenia, podczas stawinia pierwszych kroczków.

 
Gucie są inne, są jedyne w swoim rodzaju i takie niepowtarzalne mają pozostać.
Chcę by każdy mały użytkownik mojego projektu mile zapamiętał go na całe życie. 
Wielu rodziców pisze mi o tym, że tak właśnie się dzieje,
z czego jako projektant i producent jestem dumny.

 

mgr Sławomir Piwowarczyk 
projektant i właściciel marki GUCIO
Kraków 2018

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarkiX